O nas

Lokal przy ul. Komuny Paryskiej 2a w Krakowie to nowiutki, piękny lokal zaprojektowany i wybudowany od początku z myślą i przeznaczeniem o prowadzeniu w nim takich form opieki nad dziećmi jak żłobek i przedszkole. Lokalizacja – Kliny w Borku Fałęckim  na granicy dzielnic Swoszowice i Dębniki blisko wysoce zurbanizowanego obszaru Ruczaj.

Majowa Łąka to nowe miejsce na mapie Krakowa zapewniające jednocześnie opiekę, edukację i wychowanie dzieciom od 5 m-ca do 6 lat. Miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach, by mogli spokojnie wrócić do pracy wiedząc, że ich dzieci są w miejscu, które daje im poczucie bezpieczeństwa, w miejscu w którym nie traktowane są przedmiotowo lecz podmiotowo, obdarzone szacunkiem, a wszechstronny rozwój wspomagany jest według ich indywidualnych potrzeb.

Założycielka placówki to zawodowy nauczyciel wychowania przedszkolnego posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, zdobyte w jednym z Samorządowych Przedszkoli w Krakowie. To również matka trójki dzieci, znająca trudy wychowania i opieki nad dziećmi, jak i trudy sprostania oczekiwaniom, wymaganiom dzisiejszych dzieci i rodziców. Połączenie doświadczenia zawodowego i osobistego zaowocowało powstaniem Przedszkola i Żłobka Majowa Łąka.

Żłobek – niepubliczny, prywatny – zlokalizowany jest w części narożnej lokalu, składa się z bawialni z bezpośrednim wyjściem na ogródek, sypialni i osobnej szatni. Żłobek oferuje miejsce dla 25 maluszków w wieku 5 m-cy do lat 3. Opiekę nad dziećmi sprawują odpowiednio wykwalifikowani opiekunowie ( 1 opiekun na 5 dzieci ) oraz panie asystentki dbające o czystość i porządek w salach. Pracę Żłobka wspomagają tacy specjaliści jak pediatra, pielęgniarka/położna oraz dietetyk. Dzieci w żłobku czas spędzają na swobodnych zabawach indywidualnych, wspólnych zabawach organizowanych przez opiekunów, zabawach kołowych, zabawach rozwijających małą i dużą motorykę, zabawach rytmicznych, plastycznych, teatralnych. Nieocenioną rolę w rozwoju wyobraźni i mowy najmłodszych dzieci pełnią książki, które zajmują szczytne miejsce w rozkładzie każdego dnia. Kontrolę nad prawidłowym rozwojem mowy starszych dzieci pełni współpracujący z Majową Łąką specjalista- logopeda.

Przedszkole – publiczne  – zlokalizowane jest w środkowej części lokalu, posiada dwie sale dydaktyczne z węzłem sanitarnym, osobną, przestronną szatnię. Przedszkole przyjmie 43 przedszkolaków w wieku 2,5 do 6 lat. Grupy podzielone są na dzieci młodsze 2,5 – 4 lat i dzieci starsze 5-6 lat. W związku z „cofnięciem” sześciolatków do przedszkoli, może okazać się, że dla najmłodszych dzieci braknie miejsc i w przedszkolach publicznych i samorządowych znajdą się jedynie dzieci realizujące obowiązek szkolny. W Majowej Łące o przyjęciu decyduje kolejność zapisu dziecka do przedszkola. Grupy prowadzą wychowawcy wspomagani przez pomoc nauczyciela i panie asystentki dbające o czystość i porządek w salach. Przedszkole współpracuje z logopedą, psychologiem, instruktorem gimnastyki korekcyjnej, dietetykiem. Od 1 września 2017 roku będą otwarte dwa nowe oddziały w tej samej lokalizacji. Są jeszcze wolne miejsca w naszym przedszkolu publicznym!!!

Kuchnia – Majowa Łąka posiada własną, wyposażoną kuchnię, w której przygotowywane są przez kucharza-w konsultacji z dietetykiem, pełnowartościowe, zdrowe i zbilansowane posiłki. Kuchnia przygotowuje dla swoich podopiecznych śniadania, drugie śniadania w postaci owoców, porcji soku lub innej zdrowej przekąski, obiady dwudaniowe oraz podwieczorki.  W naszym przedszkolu i żłobku posiłki podajemy w zastawach stołowych. Dzieci jedzą posiłki używając prawdziwych sztućców. Nie stosujemy pojemników i naczyń jednorazowych i plastykowych łyżeczek i widelców. Uczymy dzieci od najmłodszych lat kultury spożywania posiłków oraz zasad savoir vivre.

Majowa Łąka Kraków to również miejsce aktywizacji rodziców, miejsce współtworzone przez rodziców, miejsce w którym rodzic ma prawo wyrazić swoje zdanie, sugestie, spostrzeżenia, potrzeby, jaki i obawy. Nasza placówka wspiera rodziców swoich podopiecznych w ich wychowaniu. Dlatego wychodząc naprzeciw dzisiejszym potrzebom rodziców, Majowa Łąka organizuje dla nich spotkania i dyżury ze specjalistami takimi jak pediatra, dietetyk, psycholog, pedagog, logopeda. To rodzice proponują tematy na które chcą z nimi rozmawiać. Inną stroną współdziałania Majowej Łąki z rodzicami są warsztaty praktycznej twórczości i kreatywnego działania. Rodzice wraz z dziećmi tworzą różnego rodzaju formy plastyczne, techniczne, florystyczne, związane z aktualnym kalendarzem wydarzeń okazjonalnych. Dokładamy wszelkich starań, by zarówno dzieci, jak i ich rodzice byli zadowoleni ze współpracy z Majową Łąką, a zaufanie którym Nas obdarzają nigdy nie zostało nadużyte.

Nasz personel to osoby kompetentne, odpowiedzialne i nieprzypadkowe. Charakteryzują się empatią, zaangażowaniem, sumiennością, otwartością, umiejętnością współpracy z zespołem, jak i z rodzicami. Dążymy do stworzenia stałego, zgranego, zadowolonego ze swojej pracy personelu, który nie będzie chciał szukać innego miejsca pracy.